Державна служба статистики повідомила, що індекс споживчих цін став вищеДержавна служба статистики повідомила, що індекс споживчих цін у березні склав 101,8%, а з початку року — 103,9%. Враховуючи, що на рік заплановано рівень у 8,1%, інфляція в першому кварталі перевищує прогнозну, але складається враження, що наведені держкомстатом дані не відповідають дійсності.

Зокрема це стосується продуктів харчування, які, за даними статистики, подорожчали на 4,8%. Але де знайти хліб, який подорожчав лише на 6,6%? М’ясо та м’ясопродукти, які виросли в ціні на 4,5%? Цукор, який «посолодшав» на 7,6%, а реально — набагато більше? Та й молочні продукти подорожчали не на 6–7%, як за статистикою, а на понад 20%.

Житлово-комунальні послуги лише в березні подорожчали на 5,0%, у тому числі електрика на 28,1%, але, виходячи із загального рівня інфляції, вони нібито на її рівень ніяк не вплинули. Навіть елементарна математика свідчить, що цього не може бути.

«Відомості» в № 13 від 29 березня розповідали, як нова методика Держстату вдвічі зменшила «вагу» комунальних послуг у загальних витратах населення. Реально витрати ці ростуть, і в декого навіть більше, ніж витрати на харчування, але рахують, що вони складають лише 10%.
Проте є і позитив. Зокрема середня зарплата за перші два місяці збільшилась на 37,7% у порівнянні з відповідним періодом 2016 року. Завдяки збільшенню вдвічі мінімальної зарплати та суттєвому підвищенню рівня оплати освітян і медиків. І реальна зарплата збільшилась на 21,4%, хоча, враховуючи реальну інфляцію (а це десь 25% на думку експертів), реальний рівень зростання дещо нижчий, проте він є, і це незаперечно.

На жаль, не в усіх. Адже працівників у нас близько 10 мільйонів, а пенсіонерів — понад 12. Середня пенсія в січні 2017 року склала 1828 грн, а рік тому — 1699,5 грн. Тобто зростання склало 7,56%, а офіційна інфляція була 12,4%. Реальна — дивись вище.

Але найбільше непокоїть те, що частина витрат на пенсійне забезпечення у ВВП за останні 5 років скоротилась від 17 до 11%. Аби ВВП зростав, це було б непогано, але він у 2014–2015 роках скоротився майже на 16%. Тож нинішнє становище в суспільстві дуже нагадує події майже сторічної давнини, тільки більшовики здійснювали індустріалізацію за рахунок по грабунку селян, а тепер реформи відбуваються за рахунок пенсіонерів.