Цього року велосипед святкує 200-річчя. Своїм народженням він зобов’язаний німецькому барону Карлу фон Дрезу, який, у відчаї від зменшення кількостей коней через низький врожай, вирішив створити двоколісний транспортний засіб. Дрез, мабуть, не сподівався, що через два століття українське місто буде відзначати народження його винаходу чисельним велопробігом. Здивувався б барон і тому, що зараз велосипед переживає справжній бум. У неділю, 28 травня, здавалося, що все населення Чернігова пересіло на свого двоколісного друга. Велопробіг на честь видатної дати зібрав майже півтори тисячі учасників. З усіх куточків міста до Красної площі їхали велосипедисти. Молодь, діти, дідусі та бабусі поспішали на день народження свого улюбленця. Свято вийшло веселим та драйвовим.

Велосипед відзначив своє 200-річчя разом із Черніговом Велосипед відзначив своє 200-річчя разом із Черніговом Велосипед відзначив своє 200-річчя разом із Черніговом

Особливо видовищними стали конкурси ретровелосипедів та ретрокостюмів: майже антикварні двоколісні й відповідно до них костюми того часу. У конкурсах брали участь цілі родини і навіть домашні тварини.
Зазначимо, що останнім часом кількість велосипедистів у Чернігові зростає в геометричній прогресії. Факторів цього спортивного дива декілька: це й мода на здоровий спосіб життя, і підвищення вартості громадського транспорту, і бажання бути мобільним. Це, безперечно, позитив, але й ложка дьогтю у великій діжці меду погані дороги. Не всякий відчайдух ризикне проїхатися ними й залишитися цілим та неушкодженим. Тож представникам влади пропонується наступного велопробігу проїхатися разом із велосипедистами, щоб на собі відчути «зручності» та зрозуміти, над чим необхідно працювати.